Galar

zdjęcie Wisły 517 km z logo klubu Galar

„…większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!”
               Leopold Staff

Czy trzeba lecieć na Borneo lub do Afryki, żeby zmierzyć się z dziką przyrodą z dala od ludzi? Praktycznie każda rzeka w Polsce gwarantuje Ci taką przygodę z tą różnicą, że nie musisz obawiać się hipopotamów. Na dowód pokażemy Ci dziką przyrodę Wisły w Warszawie i zaproponujemy niebanalne rejsy.


Na co dzień pracujemy na Wiśle. Pływamy od 476 km do 550 km oraz Kanale Żerańskim, inaczej mówiąc od Góry Kalwarii do Modlina. Na Wiśle w Warszawie czujemy się jak u siebie chociaż pokorę i ostrożność wykazywać trzeba stale.
Będziemy opisywać Wisłę w Warszawie codzienną i odświętną. Zrobimy porządną locję rzeki w Warszawie. Będziemy namawiać do udziału w rejsach rzekami. Przed nami rejs lipcowy Wisłą od ujścia rzeki Przemszy na 0 km do Górek Zachodnich w Gdańsku.


W roku 2019 w setną rocznicę utworzenia Flotylli Pińskiej popłynęliśmy Bugiem, Kanałem Królewskim, Piną do Pińska na Białorusi. Planujemy inne rejsy jubileuszowe, które przypomną o wielkości naszych przodków. Ich trud, poświęcenie i miłość do ojczyzny będziemy wspominać z każdym przepłyniętym kilometrem.

Klub Galar skupia środowisko policjantów wodnych. Założyciele wywodzą się z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie ale również z innych jednostek garnizonu warszawskiego. Cele Klubu oraz sposoby ich realizacji szczegółowo opisane są w statucie w §7 i §8 zamieszczonym na stronie do przeczytania których gorąco zachęcam. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą działać w Klubie, którym cele Klubu wydają się bliskie. 

                     

                                                               z żeglarskim pozdrowieniem
                                                                                        komandor JKPW Galar
                                                                                             Emil Jarosławski